Image

 O vinařství

V roce 2005 naše vinařství koupilo 5 ha vinic v Mikulovské vinařské podoblasti v obci Strachotín a zřídilo sklepní hospodářství v Mikulově s nejmodernější technologií a tím spojilo dlouholetou lásku k vínu s vlastní výrobou. Vinařství vyrábí převážně vína bílá, která v našich klimatických podmínkách mají možnost vyzrát do podoby, ve které mohou konkurovat velkým vínům,  což se potvrdilo i při úspěších našich vín na prestižních mezinárodních světových soutěžích.

Nejoblíbenější odrůdou enologa vinařství je král vín Ryzlink rýnský, který s láskou vytváří různé šarže z hroznů sbíraných v témže roce, ale v různém časovém období sběru. Používá i různé technologickými postupy. Rýnské ryzlinky považujeme za chloubu našeho vinařství. Právě s ními má naše vinařství nejvíce úspěchů jak na výstavách v České republice, tak i ve Vídni, Londýně, Hong – Kongu či San Francisku.

 

Z červených hroznů, pro které nejsou naše klimatické podmínky vždy tak příznivé, vyrábíme většinou delikátní klarety. Pokud nastanou vhodné klimatické podmínky a hrozny dozrají do přívlastku výběru z hroznů, tak vyrábíme i vína červená a  Rulanské modré výběr z hroznů  2011 oceněné Zlatou medailí na  Valtických Vinných trzích 2017.                                                                          

ImageImageImage

​​Vína jsme dopusud vyráběli pod hlavičkou společnosti MEGA Production a.s., tudíž  ocenění vín najdete do roku 2015 pod jménem této společnosti. Nové označení  MARCUSWINE TRADING a.s.  více koresponduje s označením Vinařství MARCUS jak jej znají naši příznivci.

http://sfwinecomp.com/pdf/WC_Archive_12_winery.pdf

certifikace vinařství Marcus - ochraná známka Vína z Moravy Image

http://www.wineofczechrepublic.cz/cesty-za-vinem/vinari/3431-vinarstvi-marcus-mega-production-a-s.html